• Lekcja wos-u w Ratuszu

26.03.2024

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP1wybraliśmy się z wizytą do Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka. Przywitała nas Sekretarz Miasta Pani Sylwia Kos. Bardzo ciekawie opowiedziała o funkcjonowaniu urzędu. Wyjaśniła, jakie sprawy dotyczące obywateli możemy w Ratuszu załatwić i w jaki sposób to zrobić. Przedstawiła kolejne wydziały, które zajmują się rozwiązywaniem problemów mieszkańców.

Następnie Pani Sekretarz zaprosiła nas do sali konferencyjnej, w której spotkaliśmy się z Panem Burmistrzem Jerzym Bauerem. Pan Burmistrz przybliżył nam historię budynku Ratusza, a także opowiedział o pracy Rady Miasta, podejmującej uchwały dotyczące życia ostrowiaków i rozwoju Ostrowi Mazowieckiej. Wspomniał o współpracy z bliźniaczym miastem Brembate di Sopra oraz o wielu działaniach na rzecz młodzieży przy udziale Młodzieżowej Rady Miasta. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy Pani Sekretarz i Panu Burmistrzowi za znalezienie w natłoku ważnych spraw czasu dla nas. Taka lekcja pozwoliła lepiej zrozumieć zagadnienia omawiane na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie klasy 8b

Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

• Zabawa czytelnicza – plansze

20.03.2024

Na początku roku szkolnego SU zaproponował udział w zabawie czytelniczej. Na specjalnej
            planszy z kategoriami należało zapełniać wybrane pola. Można było tworzyć bingo lub szachownicę.
            Najwytrwalsi czytelnicy mogli zapełnić całe plansze. W tej chwili wpłynęły do nas dwie pełne plansze
            uzupełnione przez Klarę Dąbkowską z VII d i p. Liliannę Kuczyńską.
            Zachęcamy uczniów i nauczycieli do zaprezentowania swoich osiągnięć czytelniczych.
            Czekamy na Wasze plansze.

• Spotkanie z dietetykiem

11.03.2024

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z niezdrowym trybem życia. Dziewczyny stosują dziwne diety, które szkodzą ich zdrowiu. Z tego powodu SU zorganizował dla dziewcząt spotkanie ze specjalistą w zakresie żywienia.

Pan Adam Kuczyński – dietetyk, absolwent „Jedynki”, spotkał się z dziewczętami klas ósmych, poświęcając swój wolny czas, aby przybliżyć im informacje, na temat tego, jak być zdrową i piękną. Opowiedział o zasadach zdrowego stylu życia, nauczył czytać skład produktów przez nie kupowanych. Pokazał, jakie będą konsekwencje, gdy nie zadbają za bezpieczeństwo żywieniowe.

Zajęcia z panem Kuczyńskim, uświadomiły naszym uczennicom, jak ważne jest to, co kupujemy,  jemy i jak spędzamy czas.

• Fitnesowy Dzień Kobiet

11.03.2024

Na Dzień Kobiet nie tylko kwiatki. SU przygotował dla dziewcząt zajęcia sportowe.

W środę na Sali gimnastycznej królowała zumba prowadzona przez instruktorkę zumby Katzrzynę Sommer. Były to kolejne zajecia tego typu w naszej szkole. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Młodzież chętnie w nich uczestniczy.

Nowością były zajęcia z piłkami prowadzone na salce fitness w MOSiRze przez instruktorkę Barbarę Siwek.

Pani Siwek na co dzień prowadzi zajęcia dla dorosłych, ale z okazji Dnia Kobiet poprowadziła zajęcia dla uczennic „Jedynki”. Zajęcia były wyczerpujące (nie było osoby, która nie byłaby spocona, łącznie z instruktorką), ale dały wiele radości, możliwości do rywalizacji i doskonałej zabawy.

SU dziękuje bardzo instruktorkom MOSiR za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

• Fryzurowy zawrót głowy

11.03.2024

Dnia 8 marca SU przygotował dla dziewcząt niespodziankę. Zaprosił uczennice i uczniów z ZSZ nr 1 („Rubinek”) z klas fryzjerskich. Uczniowie przybyli pod opieka swoich nauczycielek nauki zawodu.

Sala gimnastyczna na dwie godziny zamieniła się w ogromny salon fryzjerski. Nasze uczennice wychodziły z loczkami, warkoczykami, czy innymi wybranymi przez siebie fryzurami.

Zainteresowanie usługami fryzjerskimi było tak duże, że nie wszystkie dziewczyny zdołały się dostać do stanowisk fryzjerskich i wyjść z upragnioną fryzurą.

Myślimy, że korzystając z uprzejmości uczniów i nauczycieli klas fryzjerskich powtórzymy tego typu spotkanie.

• Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia
            w Ostrowi Mazowieckiej, zlokalizowanej przy ul. Partyzantów 39 (budynek Szkoły Podstawowej nr 1). Państwa dzieci skorzystają z bezpłatnej edukacji muzycznej już od 1 września 2024 r.

Rekrutację rozpoczniemy w kwietniu br.

Nauka będzie odbywać się w dwóch trybach:

- sześcioletnim (dla dzieci w wieku 6-10 lat),

- czteroletnim ( dla dzieci w wieku  8-16 lat).

Zajęcia w szkole muzycznej zapewnią uczniom zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu muzyki oraz umiejętności gry na wybranym instrumencie. Zgodnie ze statutem szkoły mogą to być m.in.: akordeon, flet, wiolonczela, fortepian, gitara, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, trąbka.

Z uwagi na specyfikę nauki w szkole muzycznej zajęcia będą realizowane w dwóch formach:

- indywidualnej (nauka gry na instrumentach),

- grupowej (zespół instrumentalny, chór oraz przedmioty ogólnomuzyczne np. rytmika, kształcenie słuchu).

Organem prowadzącym Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia jest Miasto Ostrów Mazowiecka, zaś nadzór pedagogiczny nad instytucją sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 29 679 54 59 lub 29 679 54 63.

• Turniej Strzelecki

06.03.2024

W dniu 29 lutego br. reprezentacja naszej szkoły: Jan Wiliński, Oscar Olivi, Michał Karczmarczyk wzięli udział w Turnieju Strzeleckim "Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Jan Wiliński zdobył III miejsce, a Oscar Olivi II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.