Witamy, witamy, witamy !

Z nowym szkolnym rokiem do oszczędzania w SKO zapraszamy ! :)

Co to jest SKO ?

SKO to Szkolna Kasa Oszczędności.

W naszej szkole funkcjonuje już wiele lat. Działa pod patronatem Banku PKO BP w Ostrowi Mazowieckiej. Jest to nowoczesny program edukacji finansowej, który bezpiecznie i jednocześnie ciekawie uczy zarządzania oszczędnościami. Za zgodą i poświadczeniem pisemnym rodziców, bądź opiekunów prawnych możesz założyć swoje pierwsze, własne konto oszczędnościowe w Banku PKO BP.

Chętnych uczniów, którzy chcą mieć swoje konto

oraz rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem serdecznie zapraszamy !!!

Jaki jest cel działalności SKO ?

Głównym celem Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrabianie u uczniów od najmłodszych lat nawyków świadomego oszczędzania. Przygotowaniu do rozsądnego i umiejętnego sposobu gospodarowania własnymi oszczędnościami, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

SKO uczy również dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy!

Jak działa SKO ?

Każdy uczeń w wieku od 7 do 13 lat, który chce uczęszczać do SKO, zgłasza się do opiekuna. Funkcję opiekunów w naszej szkole pełnią Panie Justyna Szydlik i Magdalena Matusiak. które przyjmują zgłoszenia i odpowiadają za poprawność prowadzonych kont w Banku PKO BP. Uczeń otrzymuje wtedy oświadczenie, czyli kartę zapisu dziecka, którą wypełnia rodzić lub opiekun prawny. Do kart zgłoszenia dołączona jest broszura informacyjna z regulaminem i zasadami funkcjonowania SKO.

W ciągu miesiąca otrzymasz legitymację i dostęp do osobistego konta internetowego i możesz zacząć przygodę z oszczędzaniem!

W naszej szkole wpłaty przyjmuje bezpośrednio bank w swojej siedzibie lub przez przelewy internetowe. Funkcją opiekuna jest przyjmowanie zgłoszeń, zapoznanie uczniów z zasadami działalności SKO i organizacja konkursów.

Po co oszczędzać ?

Żeby odłożyć na rower, rolki, grę, zabawkę, wyjazd lub wymarzoną wycieczkę czy wakacje?

Cokolwiek zechcesz. Zamiast wydawać otrzymane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz wpłacał je na swoje konto SKO, a Twoje marzenia się spełnią!!!

Wszystkich zainteresowanych - uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy również  na naszego bloga SKO na stronie:

Czytajcie, lajkujcie i komentujcie!