• Półkolonie w SP1

      09.06.2021

      Szanowni Rodzice!

      W ramach akcji Lato w mieście dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły odbędzie się w dn. 27.06.-01.07.2022 r. turnus półkolonii.
      Ze względu na wymogi bezpieczeństwa ilość uczestników jest ograniczona do 15 osób.

      Cena turnusu: 380 zł. W cenie jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek), przewidywane atrakcje to m. in. wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś i zamku w Liwiu, kręgle, kino, basen, warsztaty kreatywne, plastyczne.

      Godziny zawsze te same: 8.00 - 16.00

      Zapisy telefonicznie: 29 745 38 41 lub osobiście w sekretariacie szkoły. Liczy się kolejność zgłoszeń.

      Karta uczestnika będzie dostępna w sekretariacie lub można ją
      pobrać ze strony szkoły.

      Jeżeli wpłata nie zostanie uiszczona, uczestnik zostanie skreślony z listy, a na jego miejsce wejdzie pierwsza osoba z listy rezerwowej.

      Zachęcam do skorzystania z oferty.

      Ewa Subda
      Dyrektor SP1

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      28.06.2021

      Dnia 25 czerwca 2021 roku o godz. 9 na szkolnym dziedzińcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Niestety z przyczyn pandemicznych w  apelu brali udział tylko uczniowie klas ósmych. Pozostali odebrali swoje świadectwa na spotkaniach z wychowawcami w klasach.

      Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Ewa Subda, witając uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości. Podziękowała gronu pedagogicznemu i ósmoklasistom za pracę, czasem wymagającą wielu wyrzeczeń i poświęceń, którą musieli wykonać w tym trudnym dla nas wszystkich roku.

      Następnie wręczono zasłużonym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, za frekwencję, uczestnictwo w zawodach sportowych, zaangażowanie w wolontariacie i służbę w poczcie sztandarowym.

      Uroczystość poprowadziły p. Beata Rydzewska oraz p. Katarzyna Brzostek. Apel uświetniły występy zespołu Grazioso przygotowanego przez p. Katarzynę Trętowską.

       

      Katarzyna Nagórka

     • NSP 2021

      24.06.2021

      Spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!

      Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Jeśli uporczywie będziesz odmawiać spisania się, grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! Już trwają przygotowania pierwszych wniosków do sądu.

      Mimo zbliżającego się półmetka NSP 2021 wielu mieszkańców nie wypełniło jeszcze obowiązku spisowego. Tłumaczenia są z reguły podobne : „brakuje mi czasu”, „zrobię to we wrześniu” lub „poczekam na rachmistrza”. Ryzyko jest jednak takie, że w końcu zapomnimy się spisać. A z tym wiążą się określone konsekwencje.

      Jakim prawem?

      Obowiązek spisowy jest zapisany w ustawie o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (art. 3). Zgodnie zaś z ustawą o statystyce publicznej „Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie” (art. 57).

      Z osobami, które nie spisały się przez Internet lub telefon, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Jeśli w trakcie rozmowy z rachmistrzem będziemy na różne sposoby unikać udziału w spisie, jest to równoznaczne z odmową, co może skutkować przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania. Podstawą do takiego działania jest zapis z art. 17a ustawy narodowym spisie powszechnym: „Osoba fizyczna objęta spisem powszechnym nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu powszechnego z zastosowaniem metody wywiadu bezpośredniego lub metody wywiadu telefonicznego”.

      Skąd kwota 5 tys. złotych możliwej grzywny? W Kodeksie wykroczeń znajdujemy zapis: „Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5000 złotych” (art. 24).

      Wszystko jest zatem precyzyjnie uregulowane i nie ma podstaw do kwestionowania zarówno obowiązku spisowego, jak i karania za unikanie spisu.

      Chcesz uniknąć grzywny?

      Po prostu spisz się! W dowolny sposób – najlepiej od razu przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/, w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy/Miasta lub przez infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99. Nie odmawiaj rozmowy z rachmistrzem. Skontaktuje się on z Tobą osobiście lub zadzwoni, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się numer 22 828 88 88 lub numer infolinii spisowej. Pamiętaj, że Rachmistrz chce Ci pomóc w spisie! Jeśli jesteś w danej chwili zajęty i nie masz czasu, ustal inny możliwie szybki termin rozmowy.  

      Co zrobi rachmistrz, gdy odmówisz?

      Rachmistrz przy każdej odmowie spisania się (również w trakcie rozmowy telefonicznej, kiedy argumentujesz, że do końca spisu masz jeszcze czas) ma obowiązek przygotować specjalną notatkę urzędową. Na jej podstawie będą kierowane do sądu wnioski o ukaranie. Niestety jest już kilka przypadków wszczęcia takiej procedury.

      Czy warto ryzykować konieczność wizyt w sądzie, składania zeznań i płacenia wysokiej grzywny? Odpowiedz sobie sam.

       

      Rachmistrzowie ruszają w teren!

      Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty – pandemia. Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od 23 czerwca.

      Wiele osób czeka ze spisem, bo chcą to zrobić w bezpośredniej rozmowie i przy wsparciu rachmistrza. Będzie to w końcu możliwe! W przypadku województwa mazowieckiego osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku spisowego, mogą spodziewać się wizyty rachmistrza począwszy od 23 czerwca. Nie ma absolutnie żadnych powodów do obaw – rachmistrz przychodzi, by służyć pomocą.

      Czy wizyta rachmistrza jest bezpieczna?

      Rachmistrzowie są przygotowani do pracy w reżimie epidemicznym. Wchodząc do mieszkania będą mieć założone maski i będą zachowywać bezpieczny odstęp. Odpowiedzi na spisowe pytania będą wprowadzane przez rachmistrza do aplikacji internetowej. Nie ma więc konieczności dotykania i podpisywania żadnych dokumentów!

      Jeśli mamy wątpliwość, czy to prawdziwy rachmistrz, można to w prosty sposób zweryfikować.

      Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?

      Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Dane z identyfikatora możemy zweryfikować na dwa sposoby. Pierwszym jest internetowa aplikacja „Sprawdź tożsamość rachmistrza”, dostępna na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Druga opcja weryfikacji rachmistrza to infolinia spisowa pod numerem telefonu 22 279 99 99.

      Nie odmawiaj rachmistrzowi

      Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały. Warto skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy, aby nie myśleć o tym podczas wakacji.

      Nie należy odmawiać rachmistrzowi. Wyjątkowo – jeśli mamy uzasadniony powód – możemy poprosić o przełożenie kontaktu na inny możliwie szybki termin. Unikanie na różne sposoby udzielenia odpowiedzi podczas rozmowy z rachmistrzem spisowym skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie.

      Rachmistrz przychodzi do Ciebie, aby Ci pomóc. Dlatego warto pamiętać o wzajemnej życzliwości.

      To ostatnia szansa! Spisz się i wygraj samochód w Loterii NSP 2021!

      Spisując się przez Internet w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) nie tylko wypełniasz ciążący na Tobie obowiązek, ale dajesz też sobie szansę na atrakcyjne nagrody (w tym samochód!). Wystarczy pobrać unikatowy kod potwierdzający samospis internetowy i zarejestrować się w spisowej loterii. Masz na to czas tylko do 7 lipca!

      Udział w NSP 2021 jest Twoim obowiązkiem i należy go jak najszybciej wypełnić. Warto to zrobić przez Internet - jeśli skorzystasz z samopisu internetowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/, uzyskasz prawo do udziału w Loterii NSP 2021.

      Zgłoszenia tylko do 7 lipca!

      Jeśli chcesz skorzystać z wyjątkowej okazji i mieć szansę na wygraną, musisz się spieszyć! Zgłoszenia chętnych do udziału w Loterii NSP 2021 będą przyjmowane tylko do 7 lipca 2021 r.

      Pamiętaj, że warunkiem udziału jest wcześniejsze wypełnienie spisu PRZEZ INTERNET. Osoby spisane przez rachmistrza lub telefonicznie nie mogą brać udziału w tej akcji.

      Jak wziąć udział w loterii spisowej?

      Po wypełnieniu i zakończeniu formularza spisowego w aplikacji spisowej pojawi się pytanie o chęć uzyskania kodu uprawniającego do udziału w Loterii NSP 2021. Jeśli się zgodzisz, uzyskasz unikatowy 10‑znakowy Kod Potwierdzający Dokonanie Samospisu. Kod zostanie też wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail.

      TO NIE KONIEC! Musisz jeszcze zgłosić udział w loterii i ZAREJESTROWAĆ KOD na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.

      Dopiero w tym momencie staniesz się pełnoprawnym uczestnikiem Loterii NSP 2021.

      Spisz się szybko, by mieć więcej szans na wygraną!

      W ramach Loterii NSP odbędzie się kilka losowań – ostatnie jest zaplanowane na 14 lipca. Im wcześniej się spiszesz i zarejestrujesz w Loterii, tym więcej losowań będzie uwzględniać Twój kod. Dlatego warto się pospieszyć!

      Harmonogram losowań jest zamieszczony na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.

      Spisałeś się? Jedź na wakacje…nowym autem!

      Nagrodą główną w Loterii NSP 2021 jest SAMOCHÓD TOYOTA YARIS – po jednym aucie na każde województwo!  

      Na uczestników Loterii czekają też karty przedpłacone o wartości 1000 i 500 zł. Będzie je można wykorzystać na zakupy w każdym sklepie akceptującym płatności bezgotówkowe.

      Nie ma się nad czym zastanawiać! Spisz się natychmiast i wygrywaj!

     • Szkoła Podstawowa nr 1 laureatem konkursu

      24.06.2021

       

      Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej jest udział w Konkursie Ekologicznym "Pomagamy-Edukujemy" organizowanym przez Organizację Odzysku REBA. W programie uczestniczymy od 2006 r. i z ogromnym zaangażowaniem zbieramy zużyte baterie. Łącznie dotychczas zebraliśmy i oddaliśmy do utylizacji 4 tys. 127,5 kg tego surowca.

      W 2018r. zostaliśmy Mistrzem ogólnopolskiego konkursu ekologicznego plasując się na 4 miejscu w Polsce. Wielokrotnie otrzymywaliśmy nagrody i dyplomy uznania za aktywny wkład w akcję zbiórki surowców wtórnych. W tym roku szkolnym, pomimo utrudnień związanych z edukacją na odległość, również zdobyliśmy tytuł laureata konkursu.

      Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom oraz rodzicom, którym bliskie są działania na rzecz ochrony środowiska.

       

      Agnieszka Tułowiecka

     • Karta rowerowa 2021

      24.06.2021

       

      Uczniowie klas czwartych SP 1 w dniu 18 czerwca ,przystąpili do ostatniego etapu  egzaminu na kartę rowerową. Wykazali się znajomością przepisów i umiejętnościami jazdy na rowerze, podczas pokonywania toru przeszkód, ustawionego na szkolnym dziedzińcu. Poradzili sobie też z zadaniami z pierwszej pomocy. Naszym nowym rowerzystom pomagali uczniowie ze szkolnej drużyny rowerowej. W wyniku czego 89 uczniów zdało egzamin na kartę rowerową. Po tak długim okresie przebywania w domu, potrzeba uczniom dużo ruchu, dlatego, gdy odbiorą swoje karty na początku wakacji, będą mogli do woli cieszyć się samodzielną jazdą na rowerze.

      Pamiętajcie o zasadzie szczególnej ostrożności i korzystaniu ze ścieżek i dróg rowerowych w naszym mieście !

      Danuta Brzostek i Anna Kożuchowska

     • Bezpieczne wakacje 2021

      24.06.2021

      Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. W tym, żeby właśnie tak było pomagamy my – Państwowa Inspekcja Sanitarna. A oto kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje:

      PLANUJ:

      • Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz Serwis Kąpieliskowy aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu dowiesz się czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy na kąpielisku jest ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Serwisu Kąpieliskowego.
      • Planując podróż zagranicę sprawdź jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych uzyskasz wchodząc na stronę internetową www.szczepienia.gis.gov.pl. Na tej stronie znajdziesz też wykaz punktów szczepień.
      • Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej: www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.
     • Piknik rodzinny klasy Ic

      21.06.2021

       

      W piątkowe przedpołudnie, 18 czerwca 2021 dzięki uprzejmości dyrektora MOSiR, p. Michała Kuleszy uczniowie klasy Ic wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Alicją Wajszczyk mieli możliwość zorganizowania pikniku rodzinnego z grillem na terenie Ogródka Jordanowskiego w Grodzie Książąt Mazowieckich. Podczas pikniku dzieci korzystały z wielu atrakcji: placu zabaw, boisk, uczestniczyły w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, są gotowi do współpracy. W chwilach zmęczenia z pomocą przychodziły suto zastawione stoły, na których nie zabrakło owoców, napojów i przepysznych dań z grilla. Zabawa rodzinna była naprawdę bardzo udana. Widać było, że niezależnie od wieku rodzice wraz z dziećmi potrafią się zintegrować i aktywnie spędzać razem czas. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach, byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na zakończenie pracownicy MOSiR wręczyli każdemu dziecku drobne upominki. Atrakcje tego dnia pokazały, że czas wolny można spędzać zdrowo i aktywnie. Piknik okazał się sukcesem organizacyjnym dzięki znakomitej współpracy rodziców, wychowawcy i ostrowskiego MOSiR.

     • Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim projekcie: "Wielki Prymas z małej Zuzeli"   

      21.06.2021

       

      poświęconym Prymasowi Tysiąclecia, Słudze Bożemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

      Projekt został zorganizowany przez  Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. 

      Patronat honorowy objęli:

      JE Ks. Bp Janusz Stepnowski Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej

      Pani Maria Koc Senator RP, Pan Waldemar Kraska Senator RP

      Pan Marek Zagórski Poseł RP

      Pan Zbigniew Chrupek Starosta Ostrowski

      Instytut Prymasa Wyszyńskiego

      Realizacja przedsięwzięcia związana była z przypadającymi  w tym roku rocznicami - 120 rocznicą urodzin i 40 rocznicą śmierci Prymasa Tysiąclecia oraz 75 rocznicą sakry biskupiej, a także  ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego oraz włączeniem się w ogólnopolskie obchody, ogłoszonego przez Sejm i Senat RP, Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

      Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie wartości, którym wierny był Prymas oraz upowszechnianie wiedzy o historii Polski i dziedzictwie narodowym.

      W ramach projektu uczniowie mogli wziąć udział w następujących kategoriach:

      - w konkursie  literackim - pisali krótką wypowiedź poetycką nawiązującą do Postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jego życia i dziedzictwa,

      - w przygotowaniu prezentacji multimedialnej przybliżającej postać Prymasa, bądź wybranego aspektu Jego nauczania.

      - w zorganizowaniu akcji dobroczynnych inspirowanych ABC Społecznej Krucjaty Miłości,

       

      Wyniki konkursów realizowanych w ramach projektu Wielki Prymas z małej Zuzeli

      W kategorii: KONKURS LITERACKI:

      Klasy 1 - 3 szkoły podstawowej:

      II miejsce zdobyli: - Karolina Obuchowska z klasy III A i Jakub Obuchowski z klasy I B (opiekun p. M. Ryszewska)

       

      Klasy 4 - 6 szkoły podstawowej:

      I miejsce zdobyła Aleksandra Dmochowska z klasy VI D (opiekun p. M. Osiecka)

       

      W kategorii: PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

      II miejsce zdobyła Oliwia Depta z klasy IV C (opiekun p. M. Osiecka)

       

      Zwieńczeniem projektu było wydanie tomiku wierszy laureatów

      konkursu wraz z wierszami Siostry Prymasa Wyszyńskiego Pani Janiny Jurkiewiczowej, nigdzie dotąd niepublikowanymi, wystawa plenerowa z ekspozycją poświęconą Prymasowi Tysiąclecia oraz gala finałowa z wręczeniem nagród i koncertem "W hołdzie Prymasowi "

      11 czerwca 2021 w Zuzeli.

      Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Małgorzata Ryszewska

       

     • Dzwoni numer 22 828 88 88?  Odbierz, to rachmistrz spisowy!

      07.06.2021

       

      Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

      Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.

      Czy to oszust?

      Odbierając telefon z nieznanego nam dotąd numeru trzeba zawsze zachowywać ostrożność. W czasie NSP 2021 mogą zdarzać się przypadki podszywania się oszustów pod rachmistrza. Należy koniecznie pamiętać, że rachmistrz nie żąda od Państwa pieniędzy, nie pyta o majątek lub dochody. W prosty sposób można sprawdzić, czy osoba, która podaje się za rachmistrza, rzeczywiście nim jest. Trzeba tylko zanotować imię, nazwisko oraz numer identyfikatora rachmistrza i skorzystać z wybranej opcji weryfikacji.

      Najprościej i najszybciej zapytać rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL - jeśli odpowie prawidłowo, możemy spokojnie kontynuować rozmowę i przejść do spisu.

      Można również skorzystać z aplikacji „Sprawdź rachmistrza”, dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i poprosić konsultanta o sprawdzenie danych rachmistrza.

      Spam? Sprawdź, czy to nie rachmistrz

      Rachmistrz zadzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia nasz aparat telefoniczny może uznać te numery za zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr – są one jednak tak dobrane, żeby łatwo było je zapamiętać.

      Jeśli na Twoim telefonie wyświetli się jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw, nawet jeśli widzisz komunikat „Podejrzenie spamu”.

      Jeśli nie odebrałeś telefonu od rachmistrza spodziewaj się od niego SMS-a i ponownych prób połączenia.

      Dlaczego warto odebrać?

      Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

      Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera lub telefonu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.

      Pamiętaj, że rachmistrz dzwoni w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego i robi to w ramach obowiązków służbowych. Nie miej więc do niego o to pretensji. Jeśli masz jakieś wątpliwości, lub nie chcesz się spisać w danej chwili, zakomunikuj to i umów się na inny termin.

     • Dzień Dziecka

      07.06.2021

       

      Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wirtualnym festiwalu talentów i pasji. Zachęcamy do obejrzenia nadesłanych filmików. Gratulujemy uczestnikom. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji projektu. „Szczęście nie jest czymś co przychodzi gotowe. Ono przychodzi z Twoich własnych działań” Dalai Lama Wszystkim dzieciakom życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich talentów, zainteresowań, pasji i odkrywaniu swoich mocnych stron. Mamy nadzieję, że w następnym roku będziecie mogli zaprezentować się na żywo...

      SU z opiekunami K. Brzostek i J. Szydlik

     • Dzień Dziecka w klasie I c

      07.06.2021

       

      Uczniowie z klasy I c napisali pierwsze w swoim życiu artykuły dotyczące wspaniale spędzonego Dnia Dziecka.

       

      Dzisiaj klasa I c obchodziła Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci poszły do SIGMY na ciekawe zajęcia. Było wykonywanie masy plastycznej, zabawa makaronem i robienie pachnących mydełek. Po drugim śniadaniu dzieci dostały lody i upominki. Szkolny Dzień Dziecka zakończył się zabawą nad stawem. Ten dzień był bardzo fajny.

      Zuzanna O. I c

       

       

      Dzisiaj byliśmy w SIGMIE, robiliśmy mydła i wyciski, potem była sensoplastyka. Wszyscy byli trochę pobrudzeni (ja się przebrałam). Następnie poszliśmy do klasy i dostaliśmy prezenty: gniotki i banki mydlane oraz LODY. Dla mnie najważniejsze były lody. Trochę pobawiliśmy się w sali, a potem na dworze. Później zabraliśmy plecaki i poszliśmy do domu.

      Kamila A. Ic

       

      Dzisiaj poszliśmy do Kamili i robiliśmy slajmy i mydła. Potem udaliśmy się na chwilę do klasy, wzięliśmy gry i poszliśmy na dwór. Tam bawiliśmy się i graliśmy w nasze gry.

      Alan K. Ic

       

      Z okazji Dnia Dziecka byliśmy z całą klasą u Kamili. Były tam fajne zabawy. Robiliśmy slajmy z różnych dodatków: wody, mąki, barwników. Bardzo podobało mi się robienie mydełek. Zrobiłem dwa mydła z ziarenkami kawy. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Ten dzień był bardzo fajny i wesoły.

      Mikołaj P. Ic