• Wystawa "Giewont - kolekcja niezwyczajna"

      02.02.2023

       

      W dniach 30-31 stycznia uczniowie klas 1c i 1d wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Magdaleną Michalik i p. Katarzyną Hartman wybrali się na wystawę "Giewont-kolekcja niezwyczajna". Dziękujemy Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej za wspaniałe przyjęcie oraz za wędrówkę do świata sztuki, która pozwoliła uczniom na zgłębianie tajników twórczości artystycznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wystawy!

     • Lekcja astronomii z Torre del Sole

      30.01.2023

      25 stycznia po raz kolejny została przeprowadzona lekcja online z obserwatorium Torre del Sole z zaprzyjaźnionego włoskiego miasta Brembate di Sopra. Uczniowie mieli okazję posłuchać wykładu i obejrzeć prezentację poświęconą Księżycowi i misji Apollo oraz zobaczyć, jak wygląda strój astronauty. Wykład był prowadzony w języku włoskim i tłumaczony na język angielski, więc uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe.

     • Półkolonie w SP1

      27.01.2023

      Szanowni Rodzice!

      W ramach akcji "Ferie w mieście" dla uczniów klas 1-4 odbędą się w dn. 13.-17.02.2023 r.  półkolonie.
      Ze względu na wymogi bezpieczeństwa liczba uczestników jest ograniczona do 15 osób.

      Cena turnusu: 390 zł. W cenie jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek), przewidywane atrakcje to m. in. wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, kręgle, lodowisko, kino, warsztaty plastyczne, gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu (o ile pozwoli pogoda).

      Godziny zawsze te same: 8.00 - 16.00

      Zapisy telefonicznie: 29 745 38 41 lub osobiście w sekretariacie szkoły. Liczy się kolejność zgłoszeń.

      Karta uczestnika będzie dostępna w sekretariacie lub elektronicznie:

       

      Karta uczestnika półkolonii

      Zachęcam do skorzystania z oferty.


      Ewa Subda
      Dyrektor SP1

       

     • 31. Finał WOŚP - zaproszenie od Organizatorów

      24.01.2023

      ❤️ Wielki Finał WOŚP, 29 stycznia 2023 r.

      MOSiR, ul. Trębickiego 10, Ostrów Mazowiecka

      Program: 

      ⭐️ 8.00-16.00 Kwesta ulicami miasta                                                                                                                                                 

      ⭐️ 11.15 Ostrów Biega

      ⭐️ 12.00 Morsowanie w Stawie Miejskim przy MOSiR

      ⭐️ 17.00-20.00 Główne licytacje na hali MOSiR

      🎉 20.15 Koncert Łukasza Drapały z zespołem

      👉 Dodatkowe licytacje online na grupie na Facebooku od 28 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (sobota) - do 29 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (niedziela)

      ❤️Chcemy wygrać z sepsą!

      Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Zagraj z nami i TY! 😍

      👉 Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Fundacja Dzień Dobry

       

     • Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie

      11.01.2023

       

      W dniu 20.12.2022 klasa 8E była na wycieczce w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że wycieczkę tę wygrała dla klasy Karolina Radomska. Uczennica w październiku wzięła udział w konkursie Spotkania ze Sztuką organizowanym przez Fundację PGE. Dzięki wygranej Karoliny klasa miała okazję wziąć udział w lekcji muzealnej oraz zwiedzić samo muzeum. Ponadto dzięki uprzejmości Fundacji PGE cała klasa otrzymała specjalne koszulki upamiętniające wydarzenie. Tematem lekcji muzealnej była Warszawa – miasto historii, legend i ludzi. Klasa poznała Warszawę uwiecznioną na obrazach Canaletta, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego i Marcina Zaleskiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak stolica zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją wieżowce. Podczas lekcji młodzież miała do wykonania też zadania i karty pracy, na których musieli znaleźć prezentowane na obrazach miejsca współczesnej mapy Warszawy. Uczniowie odgadywali też warszawskie potrawy i zwyczaje. Poznali historię i ludzi związanych ze stolicą kraju oraz legendy dotyczące samej nazwy miasta. Po zakończonej lekcji uczniowie mieli jeszcze okazję samodzielnie zwiedzać wystawy Muzeum Narodowego, robić zdjęcia, cieszyć się sztuką, malarstwem i dziedzictwem naszego kraju.

     • Wizyta w muzeum

      17.12.2022

       

      Wizyta w Muzeum Dom Rodziny Pileckich Dnia 15 grudnia klasa 1d wzięła udział w lekcji muzealnej pt. "Moja pierwsza wizyta w muzeum". W ramach warsztatów uczniowie poznali zasady zachowania się w obiekcie muzealnym. Następnie mieli możliwość obejrzenia różnych eksponatów pod czujnym okiem p. Karoliny Kolbuszewskiej oraz p. Pauliny Iwanowskiej. Wizyta w muzeum była dla uczniów ciekawą i interesującą lekcją historii. Z ogromną chęcią wezmą udział w kolejnych spotkaniach organizowanych przez muzeum.

     • Szkolne Koło Caritas

      17.12.2022

       

      "Język miłości jest językiem, który wszyscy rozumieją na świecie" te słowa przypomniał nam nasz rekolekcjonista Ojciec Eryk-werbista. Pięknie w ten Boży zamysł wpisuję się słowo Caritas -Milość. Wolontariusze i opiekunowie naszego Szkolnego Koła Caritas zaangażowali się w dzieło niesienia pomocy w duchu miłości. Bożonarodzeniowy dar serca, zbiórka żywności w Ostrowskich sklepach, zbiórka na Kościół na Wschodzie, dzień wolontariusza. Dziękujemy wszystkim opiekunom wolontariuszom Dyrekcji Szkoły podstawowej nr1 Ostrów mazowiecka, dziekanowi par. Chrystus Dobrego Pasterza KS. Jackowi, księżom Marcinowi, Wojtkowi, Łukaszowi, Panu Radkowi, Fundacji św. Mikołaja. Wyjątkowe podziękowania wolontariuszom naszego koła. Niech Bóg was błogosławi i prowadzi w kolejnych dziełach miłości.

     • Konkurs plastyczny

      16.12.2022

       

      Konkurs plastyczny zorganizowany został we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu graficznego nawiązującego do tematyki kampanii Misja: Wolna Polska. Kampania opowiada o ponad 50-letnim okresie w naszej historii od wybuchu II wojny światowej poprzez lata władzy komunistycznej aż do pierwszych wolnych wyborów w 1990r. Wyróżnienia otrzymali: Oscar Olivi kl. 7a i Julia Piędziak kl. 6a. 

      Wskazanym wyżej uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Nauczyciele biblioteki

     • Gala "Solidarna Szkoła 2022"

      07.12.2022

       

       

      6 grudnia br. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych społecznie szkół w Polsce. Trzy uczennice z 7b wraz z p. dyrektor Ewą Subdą i jedną ze szkolnych koordynatorek programu stypendialnego p. Katarzyną Nagórką odebrały z rąk przedstawicieli zarządu Fundacji Świętego Mikołaja, p. Joanny Paciorek i p. Dariusza Karłowicza, dyplom i czek na 5 000 zł za zajęcie I miejsca w kategorii szkół podstawowych w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców w konkursie "Solidarna Szkoła 2022". Zwycięstwo dało nam uzbieranie kwoty 14 837 zł, co pozwoliło na przyznanie 5 stypendiów zdolnym i aktywnym uczniom z niezamożnych rodzin. Tym samym Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej została jedną z 12 nagrodzonych szkół z 73 biorących udział w konkursie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu.

      Gala odbyła się w pięknym wnętrzu Sali Białej w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie, a uroczystość uświetnił koncert muzyki klasycznej. Po uroczystości przedstawiciele zwycięskich szkół udali się na kameralne spotkanie z Małżonką Prezydenta RP, Agatą Kornhauser-Dudą, która po raz kolejny objęła swoim patronatem konkurs "Solidarna Szkoła”. Pani Prezydentowa złożyła gratulacje wyróżnionym, doceniając szkoły za zaangażowanie. Podziękowała także nauczycielom za zachęcanie młodych ludzi do podjęcia aktywności na rzecz innych oraz uczenie najmłodszych empatii. Po spotkaniu nasza delegacja miała okazję zwiedzić Pałac Prezydencki.

      Gala Konkursu "Solidarna Szkoła" to ukoronowanie całorocznej pracy szkół pozyskujących fundusze na stypendia dla aktywnych w szkole i środowisku lokalnym zdolnych uczniów, którzy prawdopodobnie w inny sposób nie mogliby realizować swoich marzeń ani rozwijać talentów.

     • Ogłoszenie

      06.12.2022

       

      Droga społeczności Jedynki,

      18 grudnia w trakcie jarmarku świątecznego w naszym mieście będzie organizowane stoisko charytatywne dla Wiktora Wiśniewskiego. Organizatorzy proszą nas o wsparcie w postaci ciast czy dekoracji świątecznych, jak również proszą o zgłaszanie się wolontariuszy.

      Kontakt do organizatorów:

      Agnieszka Brzostek tel. 539 508 333.

      Ciasta prosimy przywozić w sobotę wieczorem (17.12) lub w niedzielę (18.12.)od godz. 7-8 rano na adres Stara Grabownica 9.

     • Warsztaty klasy 1c i 1d

      05.12.2022

      1 grudnia dzieci z klas 1c i 1d wzięły udział w Warsztatach Mydlarskich. Celem wspólnej zabawy było własnoręczne wykonanie kostki mydlanej przy użyciu najwyższej jakości produktów - bezpiecznych, przyjaznych skórze i środowisku. Na zajęciach zabawa przeplatała się z nauką. Wyjaśniano dzieciom co to są wirusy i bakterie, przeprowadzony został krótki eksperyment, pokazujący jak ważna jest higiena. Podczas projektowania swoich mydełek uczniowie rozwijali również swoje zdolności sensoryczne i poznawcze.

     • Wycieczka klasy 1c i 1d

      05.12.2022

       

      Wycieczka do Warszawy Dnia 29 listopada roku uczniowie klasy 1c oraz 1d wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była Manufaktura Czekolady, w której każdy uczestnik stworzył swoją własną tabliczkę czekolady. Uczniowie obejrzeli również prezentację jak wygląda cały proces powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Uczniowie zostali poczęstowani kubkiem gorącej czekolady. Ciekawym doświadczeniem była degustacja ziarna kakao. Na koniec uczniowie uczestniczyli w pokazie ręcznego temperowania czekolady. Kolejnym punktem wycieczki był Smart Kids Planet. Na początku uczniowie wzięli udział w warsztatach z przedsiębiorczości, które miały na celu rozwijanie kompetencji przyszłości. Następnie uczniowie mieli możliwość skorzystania z 9 stref, w której czekały na nich wyjątkowe i niepowtarzalne atrakcje. Najwięcej wrażeń dostarczyły dzieciom strefy: zgranej paczki, mądrych zakupów, twórz, odkrywaj i fantazjuj. Czas spędzony w Smart Kids Planet był wspaniałą okazją do integracji dzieci.