• Dzień Edukacji Narodowej 2020

     •  

      Dzień Edukacji Narodowej to dla nauczycieli i nie tylko, ważny dzień, bo to ich święto, bo tego dnia wielu ludzi ma okazję docenić pracę nauczyciela. Tego dnia szczególnie Ci, którzy wyróżnili się w swojej pracy otrzymali nagrody: te najsympatyczniejsze od uczniów, od rodziców i te od władz miasta lub władz oświatowych. Nauczycielom jest niezwykle miło, gdy ktoś o nich pamięta i docenia codzienny uśmiech skierowany do ucznia, a nawet uwagę, po to, żeby naprowadzić na właściwą ścieżkę. Nauczyciele odgrywają istotną rolę w życiu każdego dziecka ,ale również uczniowie mają swój udział w życiu nauczycieli.

      W dniu 13 października br. Zastępca Burmistrza Daniel Choinka wraz z Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorotą Ambroziak wręczyli nagrody Burmistrza Miasta nauczycielom SP1 z podziękowaniem oraz uznaniem za zaangażowanie w pracę, której efektem jest stworzenie optymalnych warunków rozwoju młodego pokolenia na rzecz ostrowskiej Oświaty. Pani Dyrektor Szkoły Ewa Subda doceniła pracę 22 nauczycieli i pracowników obsługi przyznając im Nagrodę Dyrektora. Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom róże i kartki własnoręcznie wykonane, z życzeniami wszelkiej pomyślności.

       

      Danuta Brzostek

     • Zbiórka pieniędzy

     •  

          W dniach 5 – 7 października 2020 r. jako społeczność szkolna, za zgodą i dzięki przychylności Dyrekcji Szkoły, podjęliśmy wyzwanie włączenia się w ogólnopolską akcję charytatywną – zbiórkę pieniędzy na leczenie maleńkiego dziecka – Michasia Boguckiego, naszego krajana,  mieszkańca pobliskiego Nura. Akcję zainicjowali rodzice uczniów klasy VI a. Zebraliśmy ogółem 7271,16 groszy. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Siepomaga. Akcja nie powiodłaby się bez pomocy wszystkich uczniów i rodziców. Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim za życzliwość i wsparcie. Naszym koleżankom i kolegom  za zaangażowanie, a rodzicom za hojność i zrozumienie tak trudnej sytuacji chorego dziecka. Wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji akcji, inspirację i dobry przykład.  

      Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Mileny Zalewskiej (VI a) i Renaty Modzelewskiej (VII b) -przedstawicielek naszych rodziców, pani Joanny Krzyżak, wicedyrektora oraz wolontariuszek z klas VI a i VI e.

      Samorząd Uczniowski z opiekunami

      K. Brzostek,

      J. Jakubczyk

     • XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020

     • Na XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020 w Suwałkach Diamentowe Muszelkę Wigier zdobyła - Karolina Dawid Ponad to miała niesamowita przyjemność wziąć udział w telewizyjnym koncercie "Młodzi w Suwałkach" z towarzyszeniem wspanialej orkiestry festiwalowej pod kierownictwem Artura Grudzińskiego w reżyserii Ludmiły Maleckiej oraz zaśpiewała w koncercie laureatów. Oba te festiwale będą emitowane w telewizji.

      Karolinko, gratulujemy serdecznie!

      Katarzyna Trętowska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej
    • sekretariat.sp1ostrow@gmail.com
    • kuczyniak@gmail.com
    • 29 745 38 41
    • ul. Partyzantów 39 07-300 Ostrów Mazowiecka
  • Galeria zdjęć

    brak danych