• Życzenia świąteczne

      22.12.2020

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły!

       

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim pomyślności, radosnych, choć może czasem wirtualnych spotkań z bliskimi, odpoczynku w ciepłej atmosferze rodzinnych domów. Niech ten czas pełen nadziei i nowego życia przyniesiony przez Dzieciątko Jezus pozwoli zaczerpnąć świeżego oddechu
      (nie tylko metaforycznie).

      A Nowy Rok 2021 niech będzie lepszy, pełen wyzwań i sukcesów, dobrych i życzliwych ludzi wokół, radości i tych małych, i tych dużych. 

       

      Ewa Subda

      Dyrektor SP1

     • Wesołych Świąt!

      21.12.2020

       

      Koleżankom, kolegom, nauczycielom, nauczycielom emerytom i wszystkim pracownikom szkoły w tych wyjątkowych dniach i wyjątkowych świętach życzymy przede wszystkim zdrowia, radości z chwil spędzonych przy wigilijnym stole, powrotu do normalności i zwykłej codzienności, abyśmy mogli bez przeszkód realizować swoje marzenia

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami

     • Bezpieczne ferie

      22.12.2020


      Tegoroczne ferie zimowe dzieci i młodzież będą musiały spędzić głównie w domu. W trakcie ferii obowiązywać będzie także zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie).

      Życząc udanych ferii przypominamy naszym uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

      5 zasad dla dziecka...


      1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
      Służby co roku ostrzegają, że nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Warto wiedzieć, że lód nie wszędzie jest tej samej grubości - na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki.


      2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

      3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask - dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

      4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew.
      Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.


      5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

      Nauczyciele

     • Szlachetna Paczka 2020

      14.12.2020

      Weekend 11-12 grudnia to był czas wyjątkowy, czas cudów!

      To już XX Finał „Szlachetnej Paczki”.

       

      Po raz kolejny dzięki Państwa - Rodziców, Uczniów i Nauczycieli - zaangażowaniu i pomocy mogliśmy spełnić marzenie kolejnej rodziny. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, ilość dostarczonych darów była dla nas wielkim zaskoczeniem i przeszła nasze oczekiwania.

      Dzięki Państwa bezinteresownej ofiarności i pomocy, po raz kolejny, udało się pomóc rodzinie, która znalazła się w dramatycznej sytuacji. Dzięki Waszemu wsparciu, już tak się nie czuje. Sprawiliście, że te święta stały się dla nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Radość chłopca na widok tylu zabawek, słodyczy, książek, nie miała końca! Mama bardzo ucieszyła się ze środków chemicznych, produktów spożywczych, ubrań, pościeli, koców i całej reszty ofiarowanych darów.

      W imieniu organizatorów, wolontariuszy i przede wszystkim naszej obdarowanej rodziny pragniemy bardzo mocno podziękować i z całego serca życzyć Państwu oraz Wam –drodzy Uczniowie zdrowych, spokojnych, ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, niech Wasza dobroć ofiarowana tej rodzinie, powróci do Was ze zdwojoną siłą!

       

      Dziękujemy! Wszystkiego dobrego!

      Mały Samorząd Uczniowski i SKO

     • Fundacja Świętego Mikołaja

      11.12.2020

       

      W dniu 8.12.2020 r. odbyła się coroczna gala Fundacji Świętego Mikołaja. Podczas uroczystości wyróżniono szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym, zebrały najwięcej środków, a co za tym idzie, przyznały najwięcej stypendiów.

      W gronie wyróżnionych znalazła się również nasz szkoła. Zajęliśmy trzecie miejsce w kategorii miejscowości powyżej 20 tys. mieszkańców.

      Dziękujemy rodzicom naszych uczniów, dzięki którym mogliśmy organizować działania umożliwiające zbieranie środków, mieszkańcom naszego miasta, którzy wspierali zbiórki oraz darczyńcom indywidualnym. Gorące podziękowania kieruję również do naszych uczniów, uczestniczących w akcjach zbierania środków, które pozwoliły na przyznanie 6 stypendiów.

      Z Mikołajowymi pozdrowieniami. Koordynator J. Marulska

     • Spotkanie ze Świętym Mikołajem

      11.12.2020

       

      20 grudnia 2020 r. (niedziela)

      godz. 15:00 - 20:00

      Parking przy ul. Trębickiego 10, Ostrów Mazowiecka

       

      Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że 30. Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbędzie się w tym  roku w formie  drive thru.

      Rozdawanie paczek przez Świętego Mikołaja będzie odbywać się od godz. 15:00 do 20:00, dlatego zachęcamy do przyjazdu w późniejszych godzinach w celu uniknięcia korków. Wszystkie dzieci do 13 lat włącznie mogą odebrać paczkę w tunelu światełek Drive thru (w samochodzie przez okno bez konieczności wysiadania). Dzieci powyżej 7 roku życia proszone są o zabranie ze sobą legitymacji szkolnych. Odbiór paczek jest możliwy tylko w podanych godzinach i w dniu wydarzenia.

      Wjazd po paczki będzie odbywał się od strony ul. Parkowej przez ul. Trębickiego. Tunel światełek zlokalizowany będzie na parkingu równolegle do lodowiska.

      UWAGA! Wjazd od ul. Staszica nie będzie umożliwiał skrętu w lewo. Prosimy o kierowanie się ulicą Parkową  w stronę ul. Trębickiego. Jeśli ktoś nie posiada auta, otrzyma paczkę w okienku.

       

       

     • Zaproszenie na Galę Konkursu "Solidarna Szkoła 2020"

      07.12.2020

       

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej do śledzenia Gali konkursu "Solidarna Szkoła 2020", która odbędzie się online na stronie Fundacji Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl8 grudnia o godzinie 12:00. Podczas niej zostaną uhonorowane szkoły, które zebrały najwięcej środków na stypendia dla swoich zaangażowanych społecznie uczniów. Wśród laureatów jest także nasza szkoła.

      W programie Gali:

      • dedykowane przesłanie Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP do Solidarnych Szkół,
      • ogłoszenie wyników konkursu "Solidarna Szkoła 2020"
      • koncert muzyki dawnej w wykonaniu Kapeli Polonica – profesjonalnego zespołu muzyki dawnej, z wykorzystaniem starodawnych instrumentów.

       

      Gala objęta została honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
       

      Dyrekcja SP1

       

      Uczniowie zwycięskich szkół wezmą też udział w dedykowanych warsztatach o kulturze i tradycji XVII wieku, a nauczyciele o tym, jak budować kulturę solidarności w swoich szkołach. Niezwykła Lekcja Historii może się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.