Głosuj na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich
28.09.2023Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zostało nominowane w kategorii „instytucje” do Nagrody BohaterONy 2023 im. Powstańców Warszawskich.
Dyrekcja i pracownicy Muzeum zwracają się z ogromną prośbą o udział w głosowaniu internetowym. Poniżej link do postu z muzealnej strony na FB, który zawiera informacje, jak można wesprzeć Muzeum:
https://www.facebook.com/100067989939528/posts/643553037921022/
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej:
Głosuj na Muzeum w BohaterONie 2023! – Muzeum Dom Rodziny Pileckich (muzeumpileckich.pl)
Zachęcamy do głosowania!
Zaproszenie na koncert
22.09.2023ELŻBIETA LANC
CZŁONEK ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Jerzy Bauer
Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
Alicja Węgorzewska
Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej
zapraszają na koncert
z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego
organizowany przez Warszawską Operę Kameralną
NIE ŻAL MI – koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki – Hryń
Koncert ten to zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku - Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki - Hryń. Utwory (w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi) wykonywane są w języku polskim w wydatkowych aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Wykonania artystki to coś więcej niż aktorska interpretacja piosenki, recital ten to niebanalne, genialne, wykonane na najwyższym poziomie kunsztu aktorskiego i wokalnego utwory ikony francuskiej piosenki. UTWORY wchodzące w skład koncertu to: Ponad dachami Paryża, Jean żebrak, Akordeonista, Johnny żaden z Ciebie anioł, Hamburg, Świat w kolorach, Tłum, Hymn miłości, Padam, Milord, Brawo dla klowna, Nic a nic nie żal mi.
ANNA SROKA - HRYŃ to polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów w kraju m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie czy Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać Ją było można w głównej roli spektaklu "Mamma Mia" w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach "Tuwim dla dorosłych", "Alicja w krainie czarów", "Proces" czy "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była "Taksówka", Teatr 6 piętro i "Młynarski obowiązkowo" czy Teatr Polonia w monodramie "Cafe Luna" na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” - musicalu Stephena Sondheima. Występuje również z własnymi recitalami: „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” piosenki Ewy Demarczyk, Vintage - utwory międzywojenne, czy „Najpiękniejsza” - z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
28. Biennale Ilustracji Bratysława 2021
22.09.202321 września br. uczniowie klasy 8a SP1 obejrzeli w Starej Elektrowni wystawę prac laureatów 28. edycji Biennale Ilustracji w Bratysławie. Wernisaż prac zorganizowała MBP w Ostrowi Mazowieckiej we współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie oraz Międzynarodowym Domem Sztuki dla Dzieci Bibiana w Bratysławie. Biennale ilustracji to największa wystawa konkursowa oryginalnych rysunków literatury dziecięcej i młodzieżowej, stanowi mozaikę najlepszych ilustracji dziecięcych książek z całego świata. Międzynarodowe jury BIB przyznaje prestiżową nagrodę Grand Prix BIB, Złote Jabłka BIB, Plakietę BIB i Honorowe wyróżnienie wydawnictwa. Zaprezentowane obrazy wywarły na naszej młodzieży ogromne wrażenie, pozwoliły na chwilę zanurzyć się im w świat iluzji i fantazji.
Samorząd kl. 8a
Stypendia Św. Mikołaja
15.09.2023Od 1 do 29 września 2023 roku uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek.
Nabór wniosków odbywa się online przez portal stypendialny.
Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom z niezamożnych rodzin. Stypendystą może zostać uczeń od 5 klasy szkoły podstawowej, aż do matury w szkole ponadpodstawowej.
KRYTERIA UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM
kryteria formalne, które muszą spełnić uczniowie:
- miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 2000 zł,
- uczeń uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej, 4,0 w szkole ponadpodstawowej,
- uczeń złożył kompletny wniosek o stypendium wraz z wymaganymi załącznikami.
kryteria merytoryczne oceniane przez komisje stypendialną w szkole:
- Kryterium nr 1. Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku szkolnego,
- Kryterium nr 2. Osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, w ciągu ostatniego roku szkolnego.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie