Aktualności
Dzieje się - październik 2023
29.09.2023
Głosuj na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich
28.09.2023Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zostało nominowane w kategorii „instytucje” do Nagrody BohaterONy 2023 im. Powstańców Warszawskich.
Dyrekcja i pracownicy Muzeum zwracają się z ogromną prośbą o udział w głosowaniu internetowym. Poniżej link do postu z muzealnej strony na FB, który zawiera informacje, jak można wesprzeć Muzeum:
https://www.facebook.com/100067989939528/posts/643553037921022/
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej:
Głosuj na Muzeum w BohaterONie 2023! – Muzeum Dom Rodziny Pileckich (muzeumpileckich.pl)
Zachęcamy do głosowania!
"Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego"
28.09.2023
Zaproszenie na koncert
22.09.2023ELŻBIETA LANC
CZŁONEK ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Jerzy Bauer
Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
Alicja Węgorzewska
Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej
zapraszają na koncert
z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego
organizowany przez Warszawską Operę Kameralną
NIE ŻAL MI – koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki – Hryń
Koncert ten to zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku - Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki - Hryń. Utwory (w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi) wykonywane są w języku polskim w wydatkowych aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Wykonania artystki to coś więcej niż aktorska interpretacja piosenki, recital ten to niebanalne, genialne, wykonane na najwyższym poziomie kunsztu aktorskiego i wokalnego utwory ikony francuskiej piosenki. UTWORY wchodzące w skład koncertu to: Ponad dachami Paryża, Jean żebrak, Akordeonista, Johnny żaden z Ciebie anioł, Hamburg, Świat w kolorach, Tłum, Hymn miłości, Padam, Milord, Brawo dla klowna, Nic a nic nie żal mi.
ANNA SROKA - HRYŃ to polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów w kraju m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie czy Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać Ją było można w głównej roli spektaklu "Mamma Mia" w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach "Tuwim dla dorosłych", "Alicja w krainie czarów", "Proces" czy "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była "Taksówka", Teatr 6 piętro i "Młynarski obowiązkowo" czy Teatr Polonia w monodramie "Cafe Luna" na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” - musicalu Stephena Sondheima. Występuje również z własnymi recitalami: „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” piosenki Ewy Demarczyk, Vintage - utwory międzywojenne, czy „Najpiękniejsza” - z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
28. Biennale Ilustracji Bratysława 2021
22.09.202321 września br. uczniowie klasy 8a SP1 obejrzeli w Starej Elektrowni wystawę prac laureatów 28. edycji Biennale Ilustracji w Bratysławie. Wernisaż prac zorganizowała MBP w Ostrowi Mazowieckiej we współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie oraz Międzynarodowym Domem Sztuki dla Dzieci Bibiana w Bratysławie. Biennale ilustracji to największa wystawa konkursowa oryginalnych rysunków literatury dziecięcej i młodzieżowej, stanowi mozaikę najlepszych ilustracji dziecięcych książek z całego świata. Międzynarodowe jury BIB przyznaje prestiżową nagrodę Grand Prix BIB, Złote Jabłka BIB, Plakietę BIB i Honorowe wyróżnienie wydawnictwa. Zaprezentowane obrazy wywarły na naszej młodzieży ogromne wrażenie, pozwoliły na chwilę zanurzyć się im w świat iluzji i fantazji.
Samorząd kl. 8a
Stypendia Św. Mikołaja
15.09.2023Od 1 do 29 września 2023 roku uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek.
Nabór wniosków odbywa się online przez portal stypendialny.
Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom z niezamożnych rodzin. Stypendystą może zostać uczeń od 5 klasy szkoły podstawowej, aż do matury w szkole ponadpodstawowej.
KRYTERIA UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM
kryteria formalne, które muszą spełnić uczniowie:
- miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 2000 zł,
- uczeń uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej, 4,0 w szkole ponadpodstawowej,
- uczeń złożył kompletny wniosek o stypendium wraz z wymaganymi załącznikami.
kryteria merytoryczne oceniane przez komisje stypendialną w szkole:
- Kryterium nr 1. Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku szkolnego,
- Kryterium nr 2. Osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, w ciągu ostatniego roku szkolnego.
Pielgrzymka do Wąsewa
11.09.202315
Wystawa grzybów 2023
07.09.2023
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
04.09.2023Za nami inauguracja nowego roku szkolnego!
11
W Ostrowi "Dzieje się" - wrzesień 2023
05.09.2023
Archiwum Aktualności