• Bieg Niepodległości 2020 - wersja wirtualna

     •  

      Społeczność naszej szkoły odpowiedziała na apel MOSiR Ostrów Mazowiecka i wzięła udział w wirtualnym biegu: VI Biegu Wolności i Solidarności.

      Aktywność wykonaliśmy w dniach od 08 listopada do 22 listopada 2020 roku. Dystans honorowy 600 m. (minimum) pokonaliśmy w dowolnym miejscu.

      Każdy uczeń biegł indywidualnie i dostosował trasę oraz bezpieczeństwo do swoich możliwości.

      Celem głównym biegu było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, a celem dodatkowym, wykonanie aktywności ruchowej jako praca domowa w nauczaniu zdalnym.

      Uczestników nagrodziliśmy "szóstkami z wf" i brawami.

       

      MOSiR Ostrów Mazowiecka nagrodzi Was pamiątkowymi medalami

      Nikola Brzozowska, Weronika Fiedoruk, Anita Mikołajczyk, Wiktoria Kurowska,

      Julia Lendzioszek, Paweł Rudziński, Bartosz Szulęcki, Adam Szymański,

      Jakub Tułowiecki, Mateusz Wach, Adrian Wasilewski, Tomasz Żebrowski,

      Zofia Chmielewska, Oliwia Depta, Magdalena Kowalska, Aleksandra Kozłowska, Oliwia Lendzioszek,

      Klaudia Przybysz, Sandra Przybysz, Wiktoria Lendzioszek.

     • Samorząd Uczniowski… w akcji

     •  

      W pierwszym tygodniu października najmłodsi uczniowie szkoły w demokratycznych wyborach wybrali swoich reprezentantów do pracy w Samorządzie Uczniowskim. To zaszczytna, ale i odpowiedzialna praca. Wszyscy kandydaci przedstawili ciekawe pomysły i zadania. Najwięcej głosów zdobyli uczniowie: Szymon Dz. III a, Nadia S. III a, Mateusz J. II b.

      Z okazji Dnia Kropki przedstawiciele SU zainicjowali inspirujące zabawy, a z okazji Tygodnia Głuchych i Niedosłyszących przekazali wszystkim garść przydatnych informacji o tych niepełnosprawnościach.
      14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Mały Samorząd Uczniowski złożył najlepsze życzenia Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom.

      W przeddzień Wszystkich Świętych - członkowie Samorządu Szkolnego wraz z klasą III a i p. Beatą Sochocką-Lipską - w imieniu całej społeczności szkolnej - zapalili znicze pod tablicami i pomnikami pamięci znajdującymi się w pobliżu szkoły. W ten sposób oddano cześć zmarłym poległym za wolność Ojczyzny.

      Przed nami kolejne zadania, będziemy Was o nich informować na bieżąco. Pragniemy też przekazać Wszystkim Koleżankom i Kolegom oraz Nauczycielom klas IV – VIII, którzy uczą się zdalnie serdeczne pozdrowienia.

       

      SU z opiekunkami Katarzyną Brzostek i Justyną Jakubczyk

     • Dzień Edukacji Narodowej 2020

     •  

      Dzień Edukacji Narodowej to dla nauczycieli i nie tylko, ważny dzień, bo to ich święto, bo tego dnia wielu ludzi ma okazję docenić pracę nauczyciela. Tego dnia szczególnie Ci, którzy wyróżnili się w swojej pracy otrzymali nagrody: te najsympatyczniejsze od uczniów, od rodziców i te od władz miasta lub władz oświatowych. Nauczycielom jest niezwykle miło, gdy ktoś o nich pamięta i docenia codzienny uśmiech skierowany do ucznia, a nawet uwagę, po to, żeby naprowadzić na właściwą ścieżkę. Nauczyciele odgrywają istotną rolę w życiu każdego dziecka ,ale również uczniowie mają swój udział w życiu nauczycieli.

      W dniu 13 października br. Zastępca Burmistrza Daniel Choinka wraz z Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorotą Ambroziak wręczyli nagrody Burmistrza Miasta nauczycielom SP1 z podziękowaniem oraz uznaniem za zaangażowanie w pracę, której efektem jest stworzenie optymalnych warunków rozwoju młodego pokolenia na rzecz ostrowskiej Oświaty. Pani Dyrektor Szkoły Ewa Subda doceniła pracę 22 nauczycieli i pracowników obsługi przyznając im Nagrodę Dyrektora. Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom róże i kartki własnoręcznie wykonane, z życzeniami wszelkiej pomyślności.

       

      Danuta Brzostek

     • Zbiórka pieniędzy

     •  

          W dniach 5 – 7 października 2020 r. jako społeczność szkolna, za zgodą i dzięki przychylności Dyrekcji Szkoły, podjęliśmy wyzwanie włączenia się w ogólnopolską akcję charytatywną – zbiórkę pieniędzy na leczenie maleńkiego dziecka – Michasia Boguckiego, naszego krajana,  mieszkańca pobliskiego Nura. Akcję zainicjowali rodzice uczniów klasy VI a. Zebraliśmy ogółem 7271,16 groszy. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Siepomaga. Akcja nie powiodłaby się bez pomocy wszystkich uczniów i rodziców. Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim za życzliwość i wsparcie. Naszym koleżankom i kolegom  za zaangażowanie, a rodzicom za hojność i zrozumienie tak trudnej sytuacji chorego dziecka. Wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji akcji, inspirację i dobry przykład.  

      Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Mileny Zalewskiej (VI a) i Renaty Modzelewskiej (VII b) -przedstawicielek naszych rodziców, pani Joanny Krzyżak, wicedyrektora oraz wolontariuszek z klas VI a i VI e.

      Samorząd Uczniowski z opiekunami

      K. Brzostek,

      J. Jakubczyk

     • XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020

     • Na XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2020 w Suwałkach Diamentowe Muszelkę Wigier zdobyła - Karolina Dawid Ponad to miała niesamowita przyjemność wziąć udział w telewizyjnym koncercie "Młodzi w Suwałkach" z towarzyszeniem wspanialej orkiestry festiwalowej pod kierownictwem Artura Grudzińskiego w reżyserii Ludmiły Maleckiej oraz zaśpiewała w koncercie laureatów. Oba te festiwale będą emitowane w telewizji.

      Karolinko, gratulujemy serdecznie!

      Katarzyna Trętowska

     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     •    Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zupełnie nowym porządku. Pandemia wymogła na nas określone zasady postępowania. Musimy nauczyć się funkcjonować w nowych warunkach. Słowo „nowe” dominuje w naszym obecnym słowniku. Przeżywamy wszyscy tę sytuację na swój własny sposób. Uczniowie ze swoimi wychowawcami rozpoczęli rok w klasach. Wyjątkiem były klasy 4 oraz klasy 1. Szczególnie ten rok szkolny rozpoczęły pierwszaki. Pierwszy raz w historii szkoły odbyło się ślubowanie uczniów podczas rozpoczęcia. Cztery klasy pierwsze zostały podzielona na dwie tury, ze względu na zachowanie odległości. Mimo tych wyjątkowych warunków i bez wcześniejszego przygotowania przyszli uczniowie dzielnie się spisali i zostali pasowani na uczniów SP1 wielkim ołówkiem przez p. dyrektor szkoły Ewę Subdę, a p. v-ce dyrektor Joanna Krzyżak na koniec uroczystości słowami wiersza złożyła życzenia pierwszoklasistom: „Chcę Wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka, żeby było tyle piątek i szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze, żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem.

      Danuta Brzostek

     • Witaj Szkoło!

     • Nowy rok szkolny 2020/2021 przynosi ogromne zmiany nie tylko w działaniu szkół. Zmianie uległa również nasza szkolna strona internetowa. Wszelkie informacje z poprzednich lat możecie znaleźć w archiwum.

      Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu portal "Jedynki" w nowej formie!

      Odwiedzajcie nas jak najczęściej i dajcie z siebie wszystko na lekcjach! :)

     • Szanowni Rodzice!  Drodzy Uczniowie!

     • Z ogromną radością witamy naszych uczniów w progach szkoły. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

      Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

      W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.

      Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym
      i na obiektach należących do placówki oraz MOSiR. 

       

      Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:

       

      I Przyprowadzanie dziecka do szkoły

       

      1.   Do szkoły uczeń/wychowanek przychodzi  zdrowy, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

      2.   Dzieci i młodzież przychodzą do szkoły w czystych, świeżych ubraniach. Młodsze dzieci przyprowadzane są przez osoby zdrowe. Ubrania z poprzedniego dnia mają być uprane i zdezynfekowane w domu.

      3.   Zgodnie z wytycznymi GIS nie można do szkoły wysłać dziecka, u którego w rodzinie jeden z domowników przebywa na kwarantannie.

      4.   Rodzic przyprowadzający i odbierający dziecko do/z placówki zachowuje minimalny dystans społeczny 1.5 metra. Zobowiązany jest także do używania maseczki zakrywającej usta i nos.

      5.   W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

      6.   W szkole obowiązuje zakaz wchodzenia do budynku szkoły przez Rodziców i osoby trzecie; w wyjątkowych przypadkach osoby takie mogą wejść po uprzednim uzgodnieniu wizyty z dyrektorem szkoły lub nauczycielem przy zachowaniu dystansu społecznego,
      z wykorzystaniem środków ochrony osobistej (maseczka), zobowiązane są także zdezynfekować ręce przed wejściem lub używać jednorazowych rękawiczek ochronnych.

      7.   Rodzice i osoby trzecie nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba i cel wizyty.

      8.   Rodzice dzieci korzystających ze świetlicy przyprowadzają/odbierają  dziecko, używając wejścia bocznego.

      9.   W szkole zaleca się noszenie maseczek zasłaniających usta i nos w szatni szkolnej oraz podczas wspólnych przerw na korytarzu szkolnym. Nakaz ten nie obowiązuje dzieci
      z klas 1 - III.

      10. Po wejściu do szkoły uczniowie myją dłonie lub je dezynfekują.

      11. W sytuacji, gdy pracownik odbierający dziecko przyprowadzone do placówki przez rodzica zauważy, że ma ono objawy chorobowe sugerujące chorobę zakaźną, może podjąć decyzję o nieprzyjęciu dziecka do szkoły na zajęcia.

      12. Dziecko do szkoły nie przynosi żadnych zabawek i innych zbędnych przedmiotów. Prosimy Rodziców
      o zwracanie uwagi na zawartość szkolnych plecaków.

      13. Uczeń do szkoły powinien przynieść przybory
      i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.

      14. Uczniowie nie mogą dzielić się przyniesionymi do szkoły posiłkami, napojami i przekąskami z innymi uczniami.

       

      II Odbieranie dziecka ze szkoły. Powrót ucznia do domu ze szkoły.

       

      1.     Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta.

      2.     Rodzic oczekuje na zewnątrz szkoły lub wchodzi do wyznaczonego miejsca, zachowując dystans społeczny
      i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.

      3.     Uczeń klasy I – VIII, który nie korzysta ze świetlicy, po zakończonych zajęciach, udaje się do szatni i do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.

      We wrześniu zawieszamy działanie szatni szkolnej. Po wejściu do szkoły, zmianie obuwia i umyciu rąk uczniowie udają się bezpośrednio do sal lekcyjnych.

      Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

       

      Z poważaniem

      Ewa Subda

      Dyrektor SP1

     • XI Edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka

     • XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka

      Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

      W naszej szkole udział wzięły klasy 1 a, c, d. Podczas realizacji programu dzieci pogłębiły wiedzę na temat bezpieczeństwa przy okazji świetnie się bawiąc. Po zakończeniu zajęć każde dziecko wypełniło test i okazało się, że ich wiedza jest na 100% opanowana. Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XI edycji programu edukacyjnego w roku szkolnym 2019/2020.

      Danuta Brzostek

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej
   • sekretariat.sp1ostrow@gmail.com
   • kuczyniak@gmail.com
   • 29 745 38 41
   • ul. Partyzantów 39 07-300 Ostrów Mazowiecka
 • Galeria zdjęć

   brak danych