• Bieg Niepodległości 2020 - wersja wirtualna

•

Społeczność naszej szkoły odpowiedziała na apel MOSiR Ostrów Mazowiecka i wzięła udział w wirtualnym biegu: VI Biegu Wolności i Solidarności.

Aktywność wykonaliśmy w dniach od 08 listopada do 22 listopada 2020 roku. Dystans honorowy 600 m. (minimum) pokonaliśmy w dowolnym miejscu.

Każdy uczeń biegł indywidualnie i dostosował trasę oraz bezpieczeństwo do swoich możliwości.

Celem głównym biegu było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, a celem dodatkowym, wykonanie aktywności ruchowej jako praca domowa w nauczaniu zdalnym.

Uczestników nagrodziliśmy "szóstkami z wf" i brawami.

MOSiR Ostrów Mazowiecka nagrodzi Was pamiątkowymi medalami

Nikola Brzozowska, Weronika Fiedoruk, Anita Mikołajczyk, Wiktoria Kurowska,

Julia Lendzioszek, Paweł Rudziński, Bartosz Szulęcki, Adam Szymański,

Jakub Tułowiecki, Mateusz Wach, Adrian Wasilewski, Tomasz Żebrowski,

Zofia Chmielewska, Oliwia Depta, Magdalena Kowalska, Aleksandra Kozłowska, Oliwia Lendzioszek,

Klaudia Przybysz, Sandra Przybysz, Wiktoria Lendzioszek.

• Samorząd Uczniowski… w akcji

•

W pierwszym tygodniu października najmłodsi uczniowie szkoły w demokratycznych wyborach wybrali swoich reprezentantów do pracy w Samorządzie Uczniowskim. To zaszczytna, ale i odpowiedzialna praca. Wszyscy kandydaci przedstawili ciekawe pomysły i zadania. Najwięcej głosów zdobyli uczniowie: Szymon Dz. III a, Nadia S. III a, Mateusz J. II b.

Z okazji Dnia Kropki przedstawiciele SU zainicjowali inspirujące zabawy, a z okazji Tygodnia Głuchych i Niedosłyszących przekazali wszystkim garść przydatnych informacji o tych niepełnosprawnościach.
            14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Mały Samorząd Uczniowski złożył najlepsze życzenia Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom.

W przeddzień Wszystkich Świętych - członkowie Samorządu Szkolnego wraz z klasą III a i p. Beatą Sochocką-Lipską - w imieniu całej społeczności szkolnej - zapalili znicze pod tablicami i pomnikami pamięci znajdującymi się w pobliżu szkoły. W ten sposób oddano cześć zmarłym poległym za wolność Ojczyzny.

Przed nami kolejne zadania, będziemy Was o nich informować na bieżąco. Pragniemy też przekazać Wszystkim Koleżankom i Kolegom oraz Nauczycielom klas IV – VIII, którzy uczą się zdalnie serdeczne pozdrowienia.

SU z opiekunkami Katarzyną Brzostek i Justyną Jakubczyk

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej