• Podsumowanie pracy SU w II. sem. 2021/22.

27.06.2022

Grupa do zadań specjalnych, czyli Mały Samorząd Uczniowski, podjęła w drugim półroczu szereg działań, które służyły budowaniu przyjaznej atmosfery pracy i podtrzymywaniu szkolnych rytuałów. MSU zawsze pamiętał o nauczycielach i pracownikach szkoły oraz koleżankach i kolegach przy okazji obchodzonych świąt świeckich i kościelnych Przekazywane życzenia zawsze były od serca... MSU uhonorował też patrona szkoły T. Kościuszkę przygotowując i przedstawiając najmłodszym w szkolnej świetlicy prezentację multimedialną o życiu i czynach bohatera. Z okazji Dnia Dziecka MSU zorganizował muzyczne przerwy w otoczeniu baniek... mydlanych. Tego dnia wszyscy uczniowie na szkolnym dziedzińcu wspólnie bawili się robiąc i puszczając ogromne bańki. Radości nie było końca... W czerwcu członkowie SU wyjechali na szkolną wycieczkę do Ciechanowca, która została zorganizowana dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych w życie szkoły uczniów. Oto fotorelacja... z działalności MSU.

• Pożegnanie klas ósmych

25.06.2022

23 czerwca 2022r o godz. 15.00 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII naszej szkoły.  Uroczystości przyświecało hasło „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego.  Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII.

Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor – Ewy Subdy skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Następnie grupa uczniów z klas VIII zaprezentowała układ taneczny poloneza przygotowany przez panią Marzenę Świedzińską.

W imieniu absolwentów głos zabrała uczennica klasy VIII c Ada Borowa, która podziękowała wszystkim Nauczycielom na czele z Dyrekcją i Wychowawcom za trud i serce, cierpliwość oraz przekazaną wiedzę.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań.

Wszyscy bardzo ciężko pracowali podczas tych ośmiu lat, dlatego niniejsza uroczystość  była znakomitą okazją , aby zaprezentować sukcesy uczniów.

Dwoje uczniów Jakub Tułowiecki z VIIIa oraz Dominika Deptuła z VIIIf uzyskali najwyższą średnią w szkole. Pani Dyrektor Ewa Subda wręczyła uczniom nagrody książkowe, a ich Rodzicom listy gratulacyjne.

Następnie wychowawcy klas VIII wręczyli nagrody uczniom, którzy otrzymali tytuł wzorowego ucznia, a Pani wicedyrektor Urszula Wójcik tym, którzy uzyskali 100% frekwencji.

Uczniowie klas VIII godnie reprezentowali szkołę w wielu konkursach : przedmiotowych, językowych, recytatorskich, muzycznych, plastycznych, fotograficznych, religijnych , bezpieczeństwa ruchu drogowego i sportowych na szczeblu  miejskim i powiatowym.

Za godne reprezentowanie szkoły i wielokrotne sukcesy uczniowie Ci otrzymali nagrody, które wręczyła wiceprzewodnicząca rady Rodziców Anna Dzieniszewska.

Uczniowie, którzy zajmowali wysokie lokaty w zawodach różnych dyscyplin sportowych  na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim, brali czynny udział z wolontariacie, reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym na wielu uroczystościach okolicznościowych, aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim, uświetniali uroczystości szkolne swoimi talentami wokalnymi oraz zajęli III miejsce w Debacie Historycznej również zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Całą uroczystość poprowadzili Pani Izabela Wesołowska i Pan Cezary Polak a pięknymi piosenkami uświetniły wokalistki zespołu GRAZIOSO pod kierunkiem Pani Katarzyny Trętowskiej, które odnosiły sukcesy na festiwalach i konkursach, wygrywając wiele nagród.

Drodzy Absolwenci!

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, współpracę, waszą obecność, dobre słowo.

A szukając w życiu szczęścia kierujcie się przesłaniem W. Myśliwskiego:

,,Szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło. Nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da. Szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają. Niektórzy w sławie i bogactwie go szukają, ale na sławę i bogactwo nie każdego stać, a szczęście jest jak woda i każdemu chce się pić. Nieraz jest go więcej w jednym dobrym słowie niż w całym długim życiu....”

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

25.06.2022

Kolejny raz uczniowie pożegnali mury szkoły na najbliższe dwa miesiące i po ciężkiej pracy udali się na zasłużony odpoczynek.

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W hali MOSiR młodzież z najlepszymi wynikami odebrała świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe z dyplomami. Nagrodzeni zostali również laureaci wielu konkursów, które przez ostatnie dziesięć miesięcy odbywały się w naszej szkole i nie tylko.

Podczas uroczystości mogliśmy wsłuchać się w utwory artystyczne, które wykonali nasi najzdolniejsi uczniowie dla swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli.

O sprawny przebieg uroczystości zadbały panie prowadzące, czyli p. Beata Sochocka-Lipska i p. Magdalena Matusiak w klasach I-III oraz p. Dominika Pędzich i p. Ewa Ślepowrońska w klasach IV-VII.

• Karta rowerowa 2022

14.06.2022

Po całorocznym zgłębianiu przepisów Ruchu Drogowego, 69 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej otrzyma upragnione karty rowerowe. Uczniowie klas IV na zajęciach z wychowania komunikacyjnego uczyli się zasad i przepisów Ruchu Drogowego oraz odbyli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez pielęgniarkę szkolna p. Katarzynę Parzych. Finałem nauki był test wiedzy, po zdaniu którego uczniowie mogli przystąpić do egzaminu praktycznego na rowerowym torze przeszkód w dniu 9 czerwca 2022r. Podczas egzaminu z jazdy, pomagali młodszym kolegom uczniowie ze szkolnej drużyny rowerowej.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy zdobyli uprawnienie do kierowania pojazdem.

Życzę udanych wakacji z rowerem i pamiętajcie o zasadzie szczególnej ostrożności na drodze!

Danuta Brzostek i Anna Kożuchowska