• Podsumowanie półkolonii

11.07.2022

dniach 27 czerwca - 1 lipca br. 15 uczniów z najmłodszych klas brało udział w półkoloniach zorganizowanych przez naszą szkołę.

W czasie pięciu dni dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, były w Muzeum Dom Rodziny Pileckich i tam szyły misia Wojtka, pływały w basenie, grały w kręgle, bawiły się w Ogródku Jordanowskim i na szkolnym dziedzińcu, a także ponownie spotkały się z Dragonem i Chesterem. Codziennie spędzały miło i bezpiecznie czas pod opieką swojej wychowawczyni, pani Katarzyny Krupińskiej.

Dodatkową atrakcją był środowy wyjazd do Zwierzyńca Eurostruś i do Zamku w Liwie. Uczestnicy półkolonii zobaczyli wiele gatunków ptactwa, nutrie, alpakę i inne zwierzęta, a potem zwiedzili urokliwy zamek w Liwie i dowiedzieli się wielu rzeczy nt. broni białej i palnej.

• Uczniowie klas I-III na wycieczce w Zuzeli i Ciechanowcu

11.07.2022

14 czerwca br. uczniowie klas I-III, którzy wykazali się dużą aktywnością społeczną i chętnie uczestniczyli w konkursach udali się na wycieczkę do Zuzeli i Ciechanowca. W Zuzeli uczniowie zwiedzili Muzeum poświęcone bł. kardynałowi Wyszyńskiemu oraz zespół sakralny kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego wzniesiony w latach 1908−1913 według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. Poznali historię miejscowości i postać bł. Kardynała Wyszyńskiego. Później udali się do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Tam zwiedzili skansen i ekspozycje muzealne, zwłaszcza podobał się uczniom stary młyn i zbiór pisanek. Wycieczkę zwieńczyło ognisko na terenie muzeum.

Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki  w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę.

• W Bydgoszczy i Toruniu z przedsięwzięciem Poznaj Polskę

11.07.2022

30-31 maja br. uczniowie klas 7A i 7B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy i Torunia. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po bydgoskim rynku i jego okolicy. Potem uczestnicy wycieczki obejrzeli bardzo interesujące eksponaty zgromadzone w Muzeum Mydła i Historii Brudu, a podczas warsztatów wykonali własne mydełka. Następnie odwiedzili Katedrę św. Marcina i Mikołaja.

Kolejnego dnia uczniowie spacerowali po Starym i Nowym Mieście w Toruniu. Około południa pojechali do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i tam spędzili dwie godziny na nauce i zabawie. Na koniec wyjazdu odwiedzili Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie mieli okazję zrobić własne pierniki, a także posłuchać ciekawej i barwnej historii tego miejscowego przysmaku.

• Wycieczka na Warmię i Mazury

11.07.2022

Dzięki przedsięwzięciu Poznaj Polskę uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w kolejnej wycieczce, która odbyła się 20.04.2022 na trasie Olsztyn –Nidzica.

Jej uczestnikami byli uczniowie klasy 7d oraz harcerze z 29 DH Pogodni. Towarzyszyło im troje opiekunów.

Podczas wycieczki dzieci obejrzały seans w Olsztyńskim Planetarium i zapoznały się z historią samego planetarium oraz z najważniejszymi osiągnięciami ludzkości w badaniu kosmosu.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w olsztyńskim zamku. W czasie zajęć warsztatowych i zwiedzania obiektu przewodnicy opowiedzieli uczniom o dorobku naukowym Mikołaja Kopernika oraz zaprezentowali jego przedmioty użytkowe.

Po krótkim spacerze na Starym Mieście w Olsztynie wycieczka przeniosła się do Nidzicy.

W Zamku w Nidzicy uczestnicy wycieczki zobaczyli wystawę tematyczną dotyczącą pobytu i działalności na ziemiach Warmii i Mazur  Zakonu Krzyżackiego.