• Ostrowski Ekolider 2023 - wyniki

            12.06.2023

             

            Od 1 kwietnia do 31 maja trwała szkolna akcja ekologiczna zbierania zużytych baterii. Zbiórka odbyła się w ramach konkursu „OSTROWSKI EKOLIDER 2023”, który został zorganizowany przez Zakład Gospodarki Komunalnej pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Konkurs był skierowany do placówek oświatowych z terenu naszego miasta. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży postawy proekologicznej i zachęcanie do ochrony środowiska przez segregowanie odpadów. W szkolnej akcji zbierania baterii wzięły udział grupy wiekowe I-III i IV-VIII. Łącznie zebraliśmy ogromną ilość surowca, bo aż 584 kg! To najwyższy wynik wśród szkół, dzięki któremu uzyskaliśmy tytuł Ostrowskiego EKO-LIDERA. Zdobyliśmy równocześnie I MIEJSCE w konkursie, gdzie zwycięzców wyłoniono dzieląc masę surowca przez liczbę uczniów szkoły. Zatem zostaliśmy podwójnym zwycięzcą! Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Gali obchodów 19 Dni Ostrowi Mazowieckiej.

            Warto wymienić SZKOLNYCH EKOLIDERÓW, którzy wyróżnili się ilością oddanych baterii. To uczniowie klas młodszych:

            1. Kornelia Jarząbek-Mierzejewska 2c
            2. Antonina Bogdan 1a
            3. Karolina Zając 3c
            4. Filip Wilk 3a
            5. Jakub Zalewski 3d
            6. Kuba Lutostański 2d

            a także klas starszych:

            1. Maja Szczepańska 6c
            2. Szymon Wilk 7b
            3. Wiktoria Wilk 8a
            4. Maciej Kurowski 7b
            5. Aleksandra Leszczyńska 5b

             

            Ponadto od kilkunastu już lat w zbieraniu baterii współpracujemy z Organizacją Odzysku REBA. W tym roku przystąpiliśmy do konkursu „Edukujemy-Pomagamy”, aby wesprzeć Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

             

          • Ostatnie pożegnanie

            04.06.2023

            Zaskoczenie, ból, żal, rozgoryczenie...

            Teresko, nie możemy uwierzyć, brak nam słów...

            Byłaś wspaniałą koleżanką, pogodną i ciepłą osobą. Przeżyliśmy z Tobą wiele dni. Mogliśmy się uczyć od Ciebie spokoju, dystansu i wiary, że następny dzień będzie jeszcze lepszy...

            Zawsze pozostaniesz w naszych myślach, rozmowach i wspomnieniach...

            Koleżanki i Koledzy

          • Głosujmy na Muzeum Dom Rodziny Pileckich

            31.05.2023

            Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej znalazło się w finałowej piętnastce 16. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. To ogromne wyróżnienie!

            Udział w plebiscycie to nie tylko promocja nowego Muzeum, jedynego miejsca w Polsce, które w tak kompleksowy sposób opowiada historię Witolda Pileckiego, ale też promocja miasta Ostrów Mazowiecka. Głosując na Muzeum, zagłosujesz też na Ostrów Mazowiecką.

            Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zaakceptować regulamin Plebiscytu i oddać łącznie trzy głosy, jeden głos oczywiście na Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w kategorii Wydarzenie Roku 2022.

            Bezpośredni link do głosowania:

            http://whr.muzhp.pl/#vote

            Zachęcamy do głosowania!

          • Wycieczka do Warszawy uczniów klasy 7a i 7b – 18 maja 2023r.

            31.05.2023

            18 maja 2023r. uczniowie klasy 7a i 7b byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszy punkt programu wyzwolił w uczniach ogromne emocje.  Młodzież poznała losy Polaków więzionych na Pawiaku w czasie II wojny światowej.

            Muzeum Więzienia Pawiak powstało z inicjatywy i przy współudziale byłych więźniów politycznych Pawiaka. Całość założenia architektonicznego zaprojektowali Romuald Gutt   i Mieczysław Mołdawa. Placówka została otwarta 28 listopada 1965. Budynek Muzeum wzniesiono na ocalałych fundamentach podziemnych kazamat VII i VIII oddziału więzienia wysadzonego przez Niemców w sierpniu 1944 roku.

            W skład zespołu pomnikowego Muzeum Więzienia Pawiak wchodzą: filar stanowiący fragment bramy wjazdowej, Pomnik Drzewa Pawiackiego – brązowa kopia wiązu, świadka historii – na którym rodziny ofiar od 1945 roku umieszczały tabliczki epitafijne, betonowy mur z blokami z piaskowca okalający teren Muzeum z symbolicznymi rzeźbami, a także dziedziniec więzienny z pomnikiem – obeliskiem autorstwa Zofii Pociłowskiej.

            Kolejny punt programu dostarczył uczestnikom wycieczki innych od poprzednich, ale jakże różnorodnych i wspaniałych wrażeń. Uczniowie byli gośćmi w Domu Zagadek. Podzieleni na grupy mieli 60 minut, aby się wydostać się ze wskazanego pokoju, np.: ,,Poza światem”; ,,Pegazus”; ,,Podróż” i inne. Wszyscy opuścili pokoje bez pomocy organizatora.  Wykazali się ogromną wiedzą, kreatywnością, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Młodzież z utęsknieniem czeka już na kolejny wyjazd.

            Uczniowie kl. 7a i 7b

          • Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej - Rozpiera nas duma!

            12.05.2023

             

            Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Magdalena Kowalska oraz Maja Szczepańska z klasy VI C zajęły I miejsce w kategorii szkół podstawowych, w VI edycji konkursu czytelniczego „CZYTANIE JEST MODNE w Ostrowi Mazowieckiej – teksty Aleksandra Fredry”. Ogłoszenie wyników odbyło się 9 maja podczas uroczystości 95 – lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Zwyciężczynie konkursu odebrały nagrody z rąk Pana Jerzego Bauera Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka oraz Pani Jolanty Andruszkiewicz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dodatkowym wyróżnieniem był wywiad z uczestnikami konkursu, który przeprowadziła dziennikarka radiowa Pani Marta Kawalec. Wywiad został wyemitowany na antenie programu pierwszego Polskiego Radia. Link do audycji znajduje się poniżej:

             

            Audycja Radia Jedynka

          • Młodzieżowa Bitwa Szkół

            08.05.2023

             

            W dniach 26 i 27 kwietnia 2023 nasz szkoła wzięła udział w Młodzieżowych Bitwach Szkół, które zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Ostrów Maz. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. W zawodach, które odbyły się na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego  naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy z klas VII i VIII. W sumie odbyło się 10 konkurencji, zarówno sportowych, takich jak : przeciąganie liny, slalom z piłeczką do tenisa stołowego na łyżce, czy rzucanie ringiem do celu jak i również logicznych, np. zapamiętanie jak największej liczby ‘pi’ po przecinku. W całej zabawie chodziło o dobrą zabawę, zdrową rywalizację oraz integrację środowiska ostrowskiej młodzieży. Przechodni Puchar zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji Młodzieżowych Bitew Szkół.

          • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            03.05.2023

             

            W środę 26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Joanny Kowalczyk i pani Dominiki Pędzich.

            Młodzi aktorzy w obrazowy i przystępny sposób nakreślili sytuację polityczną Polski u schyłku XVIII wieku. Uczniowie wcielili się w postacie historyczne, przedstawiając I Rozbiór Polski, obrady Sejmu Czteroletniego oraz ważny dla całego narodu moment uchwalenia Konstytucji Polski.  

            Montaż słowno – muzyczny, którego hasłem były słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” zwrócił w swojej treści uwagę na konieczność pamiętania o przeszłości, aby na jej podwalinach budować dobrą przyszłość.

            Teksty wypowiadane przez występujących doskonale współgrały z pięknymi słowami pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego, pod kierunkiem pani Katarzyny Trętowskiej.  Występ uczniów klas VI A i VI D, którzy przepięknie wykonali taniec narodowy „Polonez”, wprowadził widzów w podniosły nastrój. Tancerzy przygotowała pani Marzena Świedzińska. Całości dopełniła bardzo wymowna dekoracja, za którą odpowiedzialna była pani Katarzyna Nagórka.

          • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja - klasy 1-3

            03.05.2023

             

            Uchwalenie Konstytucji 3Maja było bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego kraju. KLASA 3a przygotowała z tej okazji uroczysty apel dla kolegów i koleżanek z klas 1-3. Chcieliśmy odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieliśmy wszystkim jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo naród, który nie zna swej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości.

            Anita Pych